Pāriet uz galveno saturu

Atkal ziemassvētki klāt.

Visiem priecīgus un gaišus Ziemassvētkus!
Viens no pirmajiem ierakstiem šajā blogā bija par 2010.gada Ziemassvetku svinēšanu Redzes zinātnes un optometrijas nodaļā. Gads ir apkārt un nodaļa atkal svin Ziemassvētkus.
Esmu pašrocīgi uzņēmies veikt nodaļas hronista Indriķa pienākumus un aprakstīt svētku norises gaitu.
Šoreiz svinēšanas galvenais vadmotīvs - astronomija un astrologija.  Astronomijas  tāpēc,  ka svinēšana notiek Baldonē un ir ieplānota arī Baldones observatorijas apmeklēšana. Astroloģija savukārt tāpēc, ka pirmā nodarbe (spēle)  ir Druīdu horoskopa pieleitojums praksē. Svinēšana sākās kādā no Baldones viesu namiem. 



Svinību programmas autori bija Evita, Kaiva un Anete ( viņa te nav redzama). 
Evita un Kaiva saskaņo  astroloģijas tēzes Druīdu horoskopa pantos ar astronomijas zinību pamatiem. Astronomijas gudrības labi pārzin Varis.
Evita izskaidro Druīdu gudrības. Dzimšanas gads, cilvēks koks un ar  to saistītās rakstura īpašības.

Un nedomājiet šmaukties, druīdi visu redz.
 
Un tad pie darba ķeras Kaiva. Tas ir tāds koks. Aug stalts, neaug purvā. Raksturā varonis, tikai baidās no pelēm.
Nē, Jūs nekad to neuzminēsiet kas tas par koku. Tā esmu es, Ha-Ha.

Kad katrs ir atšifrēts un par viņu ir pilnīgs priekšstats, var ķerties pie maltītes. 
Galdā tika likti šķovēti kāposti,cūkas karbonāde un vēl šis tas. Īsts latviešu paēdiens. Nedomājiet neko tādu, Gatis lej ābolu sulu.
Nemaz nav jādzer alkohols lai rastos diskusija. Varis saka: "Es Jums parādīšu kāda  izskatās galaktikas ass".
Jau senie Romieši zināja. Tautai vajag maizi un izpriecas. Pirmā izprieca ir augsti intelektuāla teātra spēle "Mazai Kaķēns emetrops". Publika jau gatava skatīties.
Visi ļoti nopietni, bet daži pat pārbijušies.
Galvenā lomas" Emetropais kaķēns" tēlotājs -Jānis.
Nu vai nav īsts runcis.
Viss gatavs, izrāde var sākties.
Izrādē arī piedalijās: žagata (Aiga) lievenis (Sergejs) veca sēta (Ivars un Gatis). Bet ko spēlē garais Jānis? 
Izrādes kulminācija. Runcis noķēris pelīti. Visi priecīgi.
Tikai mieru. Nekādas asins izliešanas nebija. Vis beidzās laimīgi. Es konkrēti neatceros vai runcis aprecēja pelīti.
Bet skatītāji bija sajūsmā.
Sajūsma sit augstu vilni. Zālē tiek lausti krēsli.
Pēc teātra jādodas baudīt zinātnes gudrības. Tumša nakts. Šaura, neapgaismota taciņa ved uz astronomu mekku - observatoriju. Tā kā pati celtne naktī nebija redzama,lai gūtu priekšstatu kāda tā izskatās, ievietoju attēlu no interneta.
Tā izskatās observatorija vasarā  dienas laikā, ja nu kāds nezina.
Pirmais iespaids ir tāds, ka astronomiem grūti strādāt. Nepieciešami valenki, kažoks un vēl kaut kas siltumam un acu spožumam. Tikai entuziasti var izciest tur valdošo aukstumu. Un mūsu Varis ir tāds entuziasts
Lūk tas ir Šmidts. Šodien viņam ir brīvdiena, jo ārā ir migla un neko nevar redzēt. Pat kaimiņa sievas logu nevar redzēt.
Vara stāstijums bija tik dedzīgs ka šie jaunie censoņas ir gatavi apgūt kosmosa noslēpumus.
Jaunie astronomijas entuziasti un teleskopa vectētiņš Šmidts.
Tā kā ne visi bija pārņemti ar astronomijas gudrībām, tad aukstumu tie pacieta ar grūtībām. Veidojās neliels protests, opozīcija un izsaucieni  pūlī - gribam atpakaļ siltumā. Kad observatorijas durvis beidzot atslēdza, visi klubdami, krisdami pa neapgaismoto meža taku metās uz mašīnām. Fotogrāfs pat klubdams pazaudēja objektīva vāciņu. Lūgums to atdod, ja darbinieki to atrod pirms sniega uzsnigšanas.
Lūk, beidzot esam siltumā.
Aiga un Ieva priecīgas par atgriešanos siltumā.
Kad Druīdi un Šmidti apgūti, publika atvēzejas uz lielākiem izaicinājumiem. Un tā ir telepātija.
Andai ir jāuzmin ko domā priekšnieks. Priekšnieks savukārt veic maldinošu manevru. Viņš liek Andai uzzīmet trapeci.   
Anda cenšas atcerēties, kas tā tāda trapece.
Tauta elpu aisturējusi seko domu eksperimentam.
Liekas ka pārējiem skaidrs ko domā priekšnieks. Viņi saredz izauksmes perspektīvas  nākotnē.
Vēl bija pirts un iespējams vēl daudz kas, ko nodaļas Indriķis nepiedzīvoja. Tāds lūk ir mans redzējums uz tās dienas notikumiem. Ja ir ko piebilst- nekautrējieties, dariet to.


Komentāri

  1. Mūsuprāt, bija izdevies gan svētku vakars, gan jautrs un spilgts atspoguļojums Jūsu blogā! :)

    Kaiva un Anete

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Sicīlijas pavasara iespaidu kadri.

Darba pienākumi noveda mani tālajā Sicīlijā. Lidojums ar airbaltic uz Romu un ar Alitalia uz Palermo. Kartē iezīmēts ceļojuma rajons. Septiņas stundas un mēs jau Palermo lidostā. Esmu jau otro reizi Sicīlijā, bet nekad neesmu bijis rietumos, Palermo rajonā. Izrādījās, ka mūsu  nodarbības notiks nevis Palermo, bet gan 130 km attālajā pilsētā Trapani. Trapani galējais punkts salas rietumos. Viesnīca Tirreno atrodas okeāna krastā. Pirmajās uzturēšanās dienās laiks ir nomācies un vējains. Ja uzvelk trīs segas, tad var naktī gulēt pie vaļēja loga un klausīties viļņu šalkas. To tad es arī darīju. 

Jeruzaleme-triju reliģiju pilsēta.

Ir uzskats, ka uz zemes eksistē specifiskas vietas, tā sauktie enerģētiskie mezgli, kurās rodas idejas, atklājumi, lieli projekti. Ja tādas vietas tiešām eksistē, tad viena no tām ir Jeruzaleme. Kā zināms, Jeruzaleme ir svēta vieta trim lielākajām reliģijām - jūdaismam, kristietībai un islāmam. Tātad lielākajai daļai cilvēces tā ir īpaša vieta. Vissenākā saistība ar Jeruzalemi ir jūdiem. Šeit viņi ir dzīvojuši senatnē, vairākas reizes izdzīti trimdā un atkal atgriezušies. 13.g.s.p.m ēras Mozus slēdz derību ar dievu, sola pielūgt tikai vienu dievu, pieņem 10 baušļus. Darījuma rezultātā Mozus saņem solījumu, ka   Dievs Izraēlas tautai palīdzēs atgriezties apsolītajā zemē Kānaānā, tagadējā Izraēlā.  Tā Mozus kļuva par pirmo pravieti jaunā veida reliģijai. Pamazām rodas vecās derības raksti. Vecā derība sastāv no trim grāmatu tematiskām sērijām. Pirmā grāmatu sērija ir likuma grāmatas (toras), satur piecas Mozus grāmatas. Otrā praviešu grāmata (navim) un trešā tēma, dze...

Gruzija-vīna un baznīcu zeme. Kahetija.

Pirms došanās uz Kahetiju apmeklējām seno galvaspilsētu Mtsheti. Svetshoveli katedrāle, galvenā Gruzīnu pareisticīgo katedrāle. Mtskhet 1000 gadu pirms Kristus bija Iberijas  galvaspilsēta. 337 gadā šajā vietā  kristietība tika pasludināta par valsts reliģiju. Piemineklis šim notikumam ir slavenā Svetshoveli katedrāle, kura  celta 5 gadsimtā. Sestajā gadsimtā  par  Kartli galvaspilsētu izvēlējās Tbilisi, jo to vieglāk bija aizstāvēt no ienaidniekiem. Tomēr katedrāle palika par galveno  Gruzīnu pareizticīgo svētnīca. Arī tagad tā ir gruzīnu pareizticīgās baznīcas galvenā mītne. Atrodas tur kur  Aragvi un Kura saplūst kopā. Galvenais aplūkojamais objekts Svetshoveli katedrāle.