Pāriet uz galveno saturu

Paldies visiem Vitolda apsveicējiem.

Lūk es, Vitolds. 

Gribu pateikt paldies visiem, kuri mani atcerējās un apsveica vārda dienā. Apsveicēju  bija ļoti daudz. Milzīgs paldies Jums visiem.



Vārds Vitolds (witold)  cēlies no senģermāņu vārda sastāv no diviem vārdiem witu wald, kas nozīmē "meža valdnieks".  Šī vārda nēsātaji galvenokārt dzīvo Vācijā un Polijā. Latvijā pēc PMPL informācijas ir tikai 879 vīriešu kārtas personas ar šādu vārdu. 


Grafiks parāda, cik bērnien Vitolda vārds ir dots noteiktā gadā.  Redzams, ka  vārds bija populārs 19 g.s vidū. Mūsdienās tikai dažiem bērniem tiek piešķirts šis vārds.
Kas tad raksturīgs Vitoldam?
Gunnārs Treimanis 2002.gadā izdotajā grāmatā "Vārdu noslēpumi" saka par Vitoldiem sekojošu. Nosvērts, reāli domājošs, vīrišķīgs. Nav gaisa piļu cēlējs, jo zina, ka loģika vienmēr tuvinās mērķim. Nenododas arī pārgalvīgām izdomām. Prot kontaktēties ar cilvēkiem. Nešaubās principu izvēlē. Ir labs atbalsts dzīvesdraugam.
 Neliekoļošu. Vairāk ka  60% pateiktā ir pareizi.
Kurš varētu būt slavenākais no Vitoldiem? 
Pēc mana uzskata tas ir Vītauts Dižais vai Vitolds. 


Vikipēdija saka sekojošu (lietuviešuVytautas Didysis KunigaikštislatīņuAlexander Vitoldus; dzimis ap 1350. gadu, miris: 1430. gada 27. oktobrī) bija Lietuvas dižkunigaitis no 1392. gada līdz savai nāvei 1430. gadā. 1401. gadā viņš kopā ar savu brālēnu Polijas karali Jagaili noslēdza personālūniju. 1422.-1423. gadā sacēlušies husīti viņu ievēlēja par Čehijas karali, 1429. gadā pāvests viņu nominēja par Lietuvas karali, tomēr kronēšanas ceremonija viņa nāves dēļ nenotika. 

Komentāri

  1. Lai nu kas, bet Tavi 28. maija "dārza svētki" ir ieguvusi neizdzēšamu asociatīvo saiti ar "ceriņu revolūcijas" aizsākumu Latvijas jaunāko laiku vēsturē. Apsveicu vēlreiz gan Tevi, gan mūs visus! Dziedāsim kopā:
    http://www.ir.lv/2011/6/1/baigi-gribu-but-zatlers

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Trīs dienas Latgalē. 2018.gada jūlijs.

Ir lapu daudz, bet sakne tikai viena un manējā ir Latgalē. Laikam tāpēc   ik pēc laika atkal un atkal mani velk apmeklēt senču dzimtās vietas. Šī velme sevišķi pieaug ar vecumu. Runājot Valda Krāslavieša vārdiem: Kur sākas debesis? Kur beidzās sili? – Viss nu ir sakusis sudraba mirgā... Kur zili zied ezeri, zili zied lini, sērst jāju atmiņu palsajā zirgā.   Saplānoju šovasar 3 dienu turneju pa Latgali. Piektdienas pusdienlaikā segloju savu karieti, sēdināju iekšā   radus un draugus un devāmies ceļā. Ceļš no Jūrmalas vijas gar gleznaino Daugavas kreiso krastu uz Jēkabpili.

Sicīlijas pavasara iespaidu kadri.

Darba pienākumi noveda mani tālajā Sicīlijā. Lidojums ar airbaltic uz Romu un ar Alitalia uz Palermo. Kartē iezīmēts ceļojuma rajons. Septiņas stundas un mēs jau Palermo lidostā. Esmu jau otro reizi Sicīlijā, bet nekad neesmu bijis rietumos, Palermo rajonā. Izrādījās, ka mūsu  nodarbības notiks nevis Palermo, bet gan 130 km attālajā pilsētā Trapani. Trapani galējais punkts salas rietumos. Viesnīca Tirreno atrodas okeāna krastā. Pirmajās uzturēšanās dienās laiks ir nomācies un vējains. Ja uzvelk trīs segas, tad var naktī gulēt pie vaļēja loga un klausīties viļņu šalkas. To tad es arī darīju. 

Mans rudens dārzs, dzejā un fotogrāfijās.

Sen neesmu ko prātīgu uzrakstijis.Blogu, līdzīgi kā draudzību, vajag kopt, citādi visi draugi aizmirsīs  ceļu uz to.Bloga skaitītājs rāda  3800 lapas apmeklējumu. Tas savukārt rāda, ka kādi paris simt draugu varētu būt. Tas uzliek pienākuma nastu. Nav nemaz  viegli veidot materiālus blogam. Traucē dabiskais slinkums  un attaisnošanās tam ir laika trūkums. Man ir ieceres aprakstīt vasaras kultūras pasākumus, kurus esmu apmeklējis. Ta jau redzēs, vai kas sanāks. Dabā jūtams rudens un rudens jūtams Ināras koptajā dārzā. Lielākā daļa puķu ir jau noziedējušas. Man patīk puķes fotgrāfēt.. Tāpēc sakrājies neliels foto materiāls par rudens dārza puķēm. To tad es šeit arī nodemonstrēšu. Lai nebūtu garlaicīgi, pievienošu dzeju, galvenokārt Haiku formā. Divas no tām ir manas. Pārējās sadzejojuši zolīdi haiku meistari.  Pīlādžoga ir īsta rudens oga.Spilgta,sarkana un rūgta. Mūsu pielādzis aug pie žoga ielas malā un viņa ogas krīt uz asvalta. Ziedonis ir veltijis dzejoli pielādzim, liekas ka tieš