Pāriet uz galveno saturu

Mums atkal ir suns.

Ir pagājuši deviņi mēneši kopš mūsu jaukās sunenītes  Bertiņas nav šajā pasaulē. Viņa mira jauna un skaista. Mēs viņu ik pa brīdim atceramies. Sevišķi tad, kad ierodies mājās,  pietrūkst tās lielās  laimes un prieka mīļuma, kurš mūs vienmēr sagaidija. Viņa guļ mūsu dārzā zem liela koka. Daži ezotēristi saka, ka varbūt  Bertiņa uzņēmās nelaimi, kura bija paredzēta kādam no ģimenes locekļiem. Varbūt, es tam ticu.
Berta jaunībā.
Berta seši gadi.
Laikam jau kuram ir bijis suns, tas bez suņa nepaliks. Tā arī mūsu ģimene izlēma kādu pieradināt un savu brīvību ierobežot. Mums ļoti patīk Bernes ganu suņi. Tas viss Bertas iespaidā, kurš bija brīnišķīgs suns. Bet Bernieši  ir slimīgi.  Pēc ilgas meklēšanas izvēle apstājās pie jaukteņa.  Bernes ganu suņa kucīte sagrēkoja ar vilku, kurš mīlas skurbulī bija pārlecis par  divus metrus augstu žogu, lai tiktu klāt seksa priekiem. Un tā mums ir kaut kas starp vilku un bernieti. Vēl viņš ir divus mēnešus vecs.
Berta vēl kucēns. Pūkainais apalītis.

Nu lūk arī Brita.
Nu nezinu vai tur ir kas no bernieša!
Toties lekšo un lec kā zaķis. Tas droši no tēva.
Ilgi meklējām vārdu. Nu liekas vārds  ir atrasts- Brita. Liekas ka no tēva Britai ir iedzimts lekšanas talants. Lēkā kā zaķis. Pa kāpnēm skraida augšā lejā. No dīvāna viņš nelec lejā, bet palecas  pusmetru uz augšu un pārlido pusistabu. Ceram ka kāda daļa no mātes skaistuma viņai paliks.


Komentāri

  1. Neskumsti. Tava Berta ir labākos ganības laukos.
    Silvia.

    AtbildētDzēst
  2. Čau Sivija. Prieks dzirdēt ziņu no Tevīm. Katram ir laiks dzīvot un mirt. To vajag pieņemt un nepārdzīvot.

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Sicīlijas pavasara iespaidu kadri.

Darba pienākumi noveda mani tālajā Sicīlijā. Lidojums ar airbaltic uz Romu un ar Alitalia uz Palermo. Kartē iezīmēts ceļojuma rajons. Septiņas stundas un mēs jau Palermo lidostā. Esmu jau otro reizi Sicīlijā, bet nekad neesmu bijis rietumos, Palermo rajonā. Izrādījās, ka mūsu  nodarbības notiks nevis Palermo, bet gan 130 km attālajā pilsētā Trapani. Trapani galējais punkts salas rietumos. Viesnīca Tirreno atrodas okeāna krastā. Pirmajās uzturēšanās dienās laiks ir nomācies un vējains. Ja uzvelk trīs segas, tad var naktī gulēt pie vaļēja loga un klausīties viļņu šalkas. To tad es arī darīju. 

Jeruzaleme-triju reliģiju pilsēta.

Ir uzskats, ka uz zemes eksistē specifiskas vietas, tā sauktie enerģētiskie mezgli, kurās rodas idejas, atklājumi, lieli projekti. Ja tādas vietas tiešām eksistē, tad viena no tām ir Jeruzaleme. Kā zināms, Jeruzaleme ir svēta vieta trim lielākajām reliģijām - jūdaismam, kristietībai un islāmam. Tātad lielākajai daļai cilvēces tā ir īpaša vieta. Vissenākā saistība ar Jeruzalemi ir jūdiem. Šeit viņi ir dzīvojuši senatnē, vairākas reizes izdzīti trimdā un atkal atgriezušies. 13.g.s.p.m ēras Mozus slēdz derību ar dievu, sola pielūgt tikai vienu dievu, pieņem 10 baušļus. Darījuma rezultātā Mozus saņem solījumu, ka   Dievs Izraēlas tautai palīdzēs atgriezties apsolītajā zemē Kānaānā, tagadējā Izraēlā.  Tā Mozus kļuva par pirmo pravieti jaunā veida reliģijai. Pamazām rodas vecās derības raksti. Vecā derība sastāv no trim grāmatu tematiskām sērijām. Pirmā grāmatu sērija ir likuma grāmatas (toras), satur piecas Mozus grāmatas. Otrā praviešu grāmata (navim) un trešā tēma, dze...

Gruzija-vīna un baznīcu zeme. Kahetija.

Pirms došanās uz Kahetiju apmeklējām seno galvaspilsētu Mtsheti. Svetshoveli katedrāle, galvenā Gruzīnu pareisticīgo katedrāle. Mtskhet 1000 gadu pirms Kristus bija Iberijas  galvaspilsēta. 337 gadā šajā vietā  kristietība tika pasludināta par valsts reliģiju. Piemineklis šim notikumam ir slavenā Svetshoveli katedrāle, kura  celta 5 gadsimtā. Sestajā gadsimtā  par  Kartli galvaspilsētu izvēlējās Tbilisi, jo to vieglāk bija aizstāvēt no ienaidniekiem. Tomēr katedrāle palika par galveno  Gruzīnu pareizticīgo svētnīca. Arī tagad tā ir gruzīnu pareizticīgās baznīcas galvenā mītne. Atrodas tur kur  Aragvi un Kura saplūst kopā. Galvenais aplūkojamais objekts Svetshoveli katedrāle.