Pāriet uz galveno saturu

Atmiņas par pavasara Plenēru.

Sen blogs nav jutis manu roku. Vasarā biju palaidies slinkumā. Bet foto materiāls ir uzkrājies. Tāpēc sanāk tādas kā atmiņas par vasaru. Tad lūk, maija nogalē, kopā ar Fotoakadēmiju, foto meistara Māra Kundziņa vadībā, devāmies plenērā uz Kurzemi. Maršruts: Šlokenbekas muiža, Jaunmoku pils, Dundagas pils, Mazirbe un Kolka. Kompānija jautra, draudzīga, toties laiks pelēks. Labi ka nelija. Var jau teikt ka nav slikta laika fotografēšanai, bet saulīte un mākoņi fotogrāfiju padara spilgtāku un liekas, ka fotografēt ir vieglāk. Plenēra devīze bija Latvijas pilis un arhitektūra. Man vairāk sanāca pavasaris, puķes un sievietes.


Pirmā pietura Šlokenbekas muiža. Lūk ko saka tūrisma ceļvedis. "Muiža rakstos pirmoreiz minēta 1484. gadā. To būvēja Vācu ordeņa vasalis Verners fon Butlers pasta ceļa malā, kas veda no Rīgas uz Prūsiju".
Ieeja Šlokenbekas muižā.

Zied pienenes.
Sievietes un ceriņi.
Muižas aka. Celiniekiem padzerties.
Ko gan te varētu nofočēt?
Muižā pašlaik atrodas ceļu muzejs. Skaidrs, ka bez mašīnām nevar. 
Tikai puķīt nesabrauc.
Lieli mākslinieki fotografē detaļas.
Jaunmoku pils, kurā neogotiskā stila formas harmoniski sadzīvo ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta Latvijas arhitektūras šedevru vidū. Pils, kas bijusi iecerēta kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību nams, atrodas Tukuma novadā un uzcelta 1901. gadā pēc Baltijas vāciešu arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta.
Pie pils ir plašs dīķis.Var sēdēt un sapņot.
Veci celmi un puķes.



Pils apkārtnē var atrast ēnainas vecu koku  alejas pastaigām.
Tālāk dodamies uz Dundagas pili.
Dundagas pils ir lielākā 13. gs. būvētā pils Ziemeļkurzemē, ar slēgtu pagalmu, vārtu torni un 2-3 m bieziem mūriem, turklāt tā ir labi saglabājusies. Līdzās pilij atrodas vairāk nekā 20 ha liels parks ar 48 sugu kokiem un 5 dižkokiem.

Dundagas pils.
Senatnes pieskaņa. Kurš te ir vidū?

Tagad lasot informāciju par to, ko tur varēja redzēt, saprotu ka neredzēju neko. Tā vietā lai fotografētu vecos mūrus pievērsos dabai un sievietēm.
Vientuļais koks. 
Kas var būt skaistāks par šo!!

Meitenes izklaidējas.
Mazirbes ciems sāka veidoties pie Mazirbes upītes (saukta par Minor Irva) ietekas Baltijas jūrā. Vēsturiskajos avotos Mazirbe pirmoreiz ir minēta 1387. gadā.
Dievnams ir viena no skaistākajām Kurzemes piekrastes baznīcām, kas izceļas ar izjustām, slaidām proporcijām, estētisko kvalitāti un gleznaino veidolu. Baznīcas Tornis majestātiski slejas debesīs 36 metru augstumā un ir kalpojis kuģa atrašanās vietas noteikšanai Irbes jūras šaurumā 
Mazirbē bija milzum liela gliemežu populācija. 


Kolka.










Kolkas priede.

Komentāri

  1. Man patīk kadrējums un telpiskā sajūta fotogrāfijai, kurā redzama veco koku aleja!

    AtbildētDzēst
  2. Patīk kādam no studentiem, kas klausīsies Jūsu lekcijas piektdienās, domāju, ka precizēt nav vajadzības. Veiksmi!

    AtbildētDzēst
  3. Ja tā gribi, tad lai ar ir noslēpums. Paldies par labajiem vārdiem.

    AtbildētDzēst
  4. Paldies, ka padalījāties ar savu pieredzi. izskatās pēc tīri interesanta brauciena.

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Sicīlijas pavasara iespaidu kadri.

Darba pienākumi noveda mani tālajā Sicīlijā. Lidojums ar airbaltic uz Romu un ar Alitalia uz Palermo. Kartē iezīmēts ceļojuma rajons. Septiņas stundas un mēs jau Palermo lidostā. Esmu jau otro reizi Sicīlijā, bet nekad neesmu bijis rietumos, Palermo rajonā. Izrādījās, ka mūsu  nodarbības notiks nevis Palermo, bet gan 130 km attālajā pilsētā Trapani. Trapani galējais punkts salas rietumos. Viesnīca Tirreno atrodas okeāna krastā. Pirmajās uzturēšanās dienās laiks ir nomācies un vējains. Ja uzvelk trīs segas, tad var naktī gulēt pie vaļēja loga un klausīties viļņu šalkas. To tad es arī darīju. 

Jeruzaleme-triju reliģiju pilsēta.

Ir uzskats, ka uz zemes eksistē specifiskas vietas, tā sauktie enerģētiskie mezgli, kurās rodas idejas, atklājumi, lieli projekti. Ja tādas vietas tiešām eksistē, tad viena no tām ir Jeruzaleme. Kā zināms, Jeruzaleme ir svēta vieta trim lielākajām reliģijām - jūdaismam, kristietībai un islāmam. Tātad lielākajai daļai cilvēces tā ir īpaša vieta. Vissenākā saistība ar Jeruzalemi ir jūdiem. Šeit viņi ir dzīvojuši senatnē, vairākas reizes izdzīti trimdā un atkal atgriezušies. 13.g.s.p.m ēras Mozus slēdz derību ar dievu, sola pielūgt tikai vienu dievu, pieņem 10 baušļus. Darījuma rezultātā Mozus saņem solījumu, ka   Dievs Izraēlas tautai palīdzēs atgriezties apsolītajā zemē Kānaānā, tagadējā Izraēlā.  Tā Mozus kļuva par pirmo pravieti jaunā veida reliģijai. Pamazām rodas vecās derības raksti. Vecā derība sastāv no trim grāmatu tematiskām sērijām. Pirmā grāmatu sērija ir likuma grāmatas (toras), satur piecas Mozus grāmatas. Otrā praviešu grāmata (navim) un trešā tēma, dze...

Gruzija-vīna un baznīcu zeme. Kahetija.

Pirms došanās uz Kahetiju apmeklējām seno galvaspilsētu Mtsheti. Svetshoveli katedrāle, galvenā Gruzīnu pareisticīgo katedrāle. Mtskhet 1000 gadu pirms Kristus bija Iberijas  galvaspilsēta. 337 gadā šajā vietā  kristietība tika pasludināta par valsts reliģiju. Piemineklis šim notikumam ir slavenā Svetshoveli katedrāle, kura  celta 5 gadsimtā. Sestajā gadsimtā  par  Kartli galvaspilsētu izvēlējās Tbilisi, jo to vieglāk bija aizstāvēt no ienaidniekiem. Tomēr katedrāle palika par galveno  Gruzīnu pareizticīgo svētnīca. Arī tagad tā ir gruzīnu pareizticīgās baznīcas galvenā mītne. Atrodas tur kur  Aragvi un Kura saplūst kopā. Galvenais aplūkojamais objekts Svetshoveli katedrāle.