Pāriet uz galveno saturu

Vasaras fotogrāfijas.

Fotogrāfijas entuziasti meklē sižetus savām bildēm.
Piedalījos foto akadēmijas organizētajā plenērā. Plenēra vadītājs bija biologs un slavens fotogrāfijas vecmeistars  Māris kundziņš. Plenēra dalībnieki autobusiņā pārvietojās pa maršrutu Lielvārde, Ķeguma pilsdrupas, vieta kur agrāk bija Staburags un Jaunjelgavas ēbreju kapi.
Laiks bija kā radīts fotografēšanai. Saule un mākoņi.
Dažas nedēļas vēlāk biju Viļānos. Caur Viļāniem tek nelielā Maltas upīte.Upe izveido apkārtnē slaveno lakstīgalu salu. Salā uzbūvēta brīvdabas estrāde un salā jau veselu mūžību notiek visāda veida kultūras pasākumi. Divas bildes rāda šo mazo upīti.





Daugava.


Sēklu desants.

Man bija sapnis nofotografēt dzeltenos rapšu laukus. Vadība uzklausija manu lūgumu un piestāja  pie  dzeltenā lauka.


Skats no Kokneses pilsdrupām uz upi.

Šajā bildē svarīgs rakurss. Augšējā loga simetrija.

Pilsdrupas ir maksas pasākums. Jāsamaksā par ieeju pilsdrupās. Var arī izīrēt laivu.

Laikam būšu pārcenties ar photoshopu?

Tā izskatās pilsdrupas no otrā Daugavas krasta.

Lai uzņemtu šo bildi, vajadzēja ieiet privātā teritorijā.

Šis attēls ir veidots HDR tehnoloģijā. HDR tehnoloģija izmanto trīs vienādus kadrus, kuri uzņemti ar dažādām ekspozīcijām un salikti kopā. 

Tā ir Maltas upe. Tālumā redzama mazā hidroelektro stacija.

Kreisajā pusē Lakstīgalu sala. Izrādās ka ir vēl viena saliņa, kuru sauc par zvirbuļu salu. Tajā  pasākumu laikā tika klāti galdi māksliniekiem.
Nekas daudz jau nav, bet ceru ka kaut kas arī varbūt patika.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Sicīlijas pavasara iespaidu kadri.

Darba pienākumi noveda mani tālajā Sicīlijā. Lidojums ar airbaltic uz Romu un ar Alitalia uz Palermo. Kartē iezīmēts ceļojuma rajons. Septiņas stundas un mēs jau Palermo lidostā. Esmu jau otro reizi Sicīlijā, bet nekad neesmu bijis rietumos, Palermo rajonā. Izrādījās, ka mūsu  nodarbības notiks nevis Palermo, bet gan 130 km attālajā pilsētā Trapani. Trapani galējais punkts salas rietumos. Viesnīca Tirreno atrodas okeāna krastā. Pirmajās uzturēšanās dienās laiks ir nomācies un vējains. Ja uzvelk trīs segas, tad var naktī gulēt pie vaļēja loga un klausīties viļņu šalkas. To tad es arī darīju. 

Jeruzaleme-triju reliģiju pilsēta.

Ir uzskats, ka uz zemes eksistē specifiskas vietas, tā sauktie enerģētiskie mezgli, kurās rodas idejas, atklājumi, lieli projekti. Ja tādas vietas tiešām eksistē, tad viena no tām ir Jeruzaleme. Kā zināms, Jeruzaleme ir svēta vieta trim lielākajām reliģijām - jūdaismam, kristietībai un islāmam. Tātad lielākajai daļai cilvēces tā ir īpaša vieta. Vissenākā saistība ar Jeruzalemi ir jūdiem. Šeit viņi ir dzīvojuši senatnē, vairākas reizes izdzīti trimdā un atkal atgriezušies. 13.g.s.p.m ēras Mozus slēdz derību ar dievu, sola pielūgt tikai vienu dievu, pieņem 10 baušļus. Darījuma rezultātā Mozus saņem solījumu, ka   Dievs Izraēlas tautai palīdzēs atgriezties apsolītajā zemē Kānaānā, tagadējā Izraēlā.  Tā Mozus kļuva par pirmo pravieti jaunā veida reliģijai. Pamazām rodas vecās derības raksti. Vecā derība sastāv no trim grāmatu tematiskām sērijām. Pirmā grāmatu sērija ir likuma grāmatas (toras), satur piecas Mozus grāmatas. Otrā praviešu grāmata (navim) un trešā tēma, dze...

Gruzija-vīna un baznīcu zeme. Kahetija.

Pirms došanās uz Kahetiju apmeklējām seno galvaspilsētu Mtsheti. Svetshoveli katedrāle, galvenā Gruzīnu pareisticīgo katedrāle. Mtskhet 1000 gadu pirms Kristus bija Iberijas  galvaspilsēta. 337 gadā šajā vietā  kristietība tika pasludināta par valsts reliģiju. Piemineklis šim notikumam ir slavenā Svetshoveli katedrāle, kura  celta 5 gadsimtā. Sestajā gadsimtā  par  Kartli galvaspilsētu izvēlējās Tbilisi, jo to vieglāk bija aizstāvēt no ienaidniekiem. Tomēr katedrāle palika par galveno  Gruzīnu pareizticīgo svētnīca. Arī tagad tā ir gruzīnu pareizticīgās baznīcas galvenā mītne. Atrodas tur kur  Aragvi un Kura saplūst kopā. Galvenais aplūkojamais objekts Svetshoveli katedrāle.