Pāriet uz galveno saturu

Neparasta zinātnes un mākslas sadarbība.

Savā E pastā saņemu  dažādu informāciju par jaunākajiem notikumiem zinātnē. Vienā no interneta žurnāliem "The scientist" , kurš veltīts dzīvības zinātnei, izlasīju rakstu, kurš mani pārsteidza. Varbūt tas būs interesants arī Jums. Rakstā izmantoti materiāli no "The scientist". 
Dzīvoja divas māsas. Abas bija sasniegušas noteiktu stāvokli savā profesijā. Keita bija  biologs, laboratorijas vadītāja. Viņas joma bija cilvēka nervu sistēmas attīstība. Helēna modes dizainere, kura bija strādājusi pie modes metra Valentīno. Māsas nolēma izveidot sieviešu modes kolekciju, kura atspoguļotu lielāko dzīvības noslēpumu, bērna dzīvības rašanos un attīstību  pirmo 1000 stundu laika. Ideja realizējās 27 tērpu kolekcijā.


Lai labāk saprastu kolekcijas ideju,  paskatīsimies kā sākas dzīvība. Viss sākas ar spermatozoīda  nokļūšanu olšūnā , tās apaugļošanu, kuras rezultātā  izveidojas šūna  zygote  ar 46 hromosomām. Šī šūna satur informāciju gan no tēva (24 hromosomas) gan mātes (24 hromosomas). Nākošā stadija ir šūnas dalīšanās un augšana. Pēc 14 dienām ir izveidojies cilvēka embrijs. Pēc 3 nedēļām sākas šūnu diferenciācija un cilvēka orgānu veidošanās. Shēmā parādīts kurā laikā veidojas konkrēts orgāns.



Redzams ka periodā no trešās līdz sestajai nedēļai (1000 stundas) veidojas svarīgākie orgāni: sirds, nervu sistēma, smadzenes.

Un tagad paskatīsimies kā bioloģiskie procesi atspoguļojas modē. 
Viens no tērpiem veltīts spermai.

Man šis tērps patīk. Bauda uz to skatīties.




Šeit attēlota apaugļotā šūna zygote. Šuna ir gatava dalīties. Process sācies. 





Šūnas dalīšanās  attēlota piespraudē. Liekas ka tas var traucēt. Bet mode jau prasa upurus.

Un šeit nervu sistēmas atspoguļojums. 
Pirms šī materiāla publicēšanas esmu saņēmis kritiku no mājinieku puses. Līdz ar to sevišķi neceru uz lielu lasītāju interesi. Man savukārt patīk neparastas idejas. Ja kādam no Jums arī liekas interesanti, nekautrējaties, ierakstīt komentāru.
Novēlu arī Jums izdomāt kaut ko neparastu.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Sicīlijas pavasara iespaidu kadri.

Darba pienākumi noveda mani tālajā Sicīlijā. Lidojums ar airbaltic uz Romu un ar Alitalia uz Palermo. Kartē iezīmēts ceļojuma rajons. Septiņas stundas un mēs jau Palermo lidostā. Esmu jau otro reizi Sicīlijā, bet nekad neesmu bijis rietumos, Palermo rajonā. Izrādījās, ka mūsu  nodarbības notiks nevis Palermo, bet gan 130 km attālajā pilsētā Trapani. Trapani galējais punkts salas rietumos. Viesnīca Tirreno atrodas okeāna krastā. Pirmajās uzturēšanās dienās laiks ir nomācies un vējains. Ja uzvelk trīs segas, tad var naktī gulēt pie vaļēja loga un klausīties viļņu šalkas. To tad es arī darīju. 

Jeruzaleme-triju reliģiju pilsēta.

Ir uzskats, ka uz zemes eksistē specifiskas vietas, tā sauktie enerģētiskie mezgli, kurās rodas idejas, atklājumi, lieli projekti. Ja tādas vietas tiešām eksistē, tad viena no tām ir Jeruzaleme. Kā zināms, Jeruzaleme ir svēta vieta trim lielākajām reliģijām - jūdaismam, kristietībai un islāmam. Tātad lielākajai daļai cilvēces tā ir īpaša vieta. Vissenākā saistība ar Jeruzalemi ir jūdiem. Šeit viņi ir dzīvojuši senatnē, vairākas reizes izdzīti trimdā un atkal atgriezušies. 13.g.s.p.m ēras Mozus slēdz derību ar dievu, sola pielūgt tikai vienu dievu, pieņem 10 baušļus. Darījuma rezultātā Mozus saņem solījumu, ka   Dievs Izraēlas tautai palīdzēs atgriezties apsolītajā zemē Kānaānā, tagadējā Izraēlā.  Tā Mozus kļuva par pirmo pravieti jaunā veida reliģijai. Pamazām rodas vecās derības raksti. Vecā derība sastāv no trim grāmatu tematiskām sērijām. Pirmā grāmatu sērija ir likuma grāmatas (toras), satur piecas Mozus grāmatas. Otrā praviešu grāmata (navim) un trešā tēma, dze...

Gruzija-vīna un baznīcu zeme. Kahetija.

Pirms došanās uz Kahetiju apmeklējām seno galvaspilsētu Mtsheti. Svetshoveli katedrāle, galvenā Gruzīnu pareisticīgo katedrāle. Mtskhet 1000 gadu pirms Kristus bija Iberijas  galvaspilsēta. 337 gadā šajā vietā  kristietība tika pasludināta par valsts reliģiju. Piemineklis šim notikumam ir slavenā Svetshoveli katedrāle, kura  celta 5 gadsimtā. Sestajā gadsimtā  par  Kartli galvaspilsētu izvēlējās Tbilisi, jo to vieglāk bija aizstāvēt no ienaidniekiem. Tomēr katedrāle palika par galveno  Gruzīnu pareizticīgo svētnīca. Arī tagad tā ir gruzīnu pareizticīgās baznīcas galvenā mītne. Atrodas tur kur  Aragvi un Kura saplūst kopā. Galvenais aplūkojamais objekts Svetshoveli katedrāle.