Pāriet uz galveno saturu

Neparasta zinātnes un mākslas sadarbība.

Savā E pastā saņemu  dažādu informāciju par jaunākajiem notikumiem zinātnē. Vienā no interneta žurnāliem "The scientist" , kurš veltīts dzīvības zinātnei, izlasīju rakstu, kurš mani pārsteidza. Varbūt tas būs interesants arī Jums. Rakstā izmantoti materiāli no "The scientist". 
Dzīvoja divas māsas. Abas bija sasniegušas noteiktu stāvokli savā profesijā. Keita bija  biologs, laboratorijas vadītāja. Viņas joma bija cilvēka nervu sistēmas attīstība. Helēna modes dizainere, kura bija strādājusi pie modes metra Valentīno. Māsas nolēma izveidot sieviešu modes kolekciju, kura atspoguļotu lielāko dzīvības noslēpumu, bērna dzīvības rašanos un attīstību  pirmo 1000 stundu laika. Ideja realizējās 27 tērpu kolekcijā.


Lai labāk saprastu kolekcijas ideju,  paskatīsimies kā sākas dzīvība. Viss sākas ar spermatozoīda  nokļūšanu olšūnā , tās apaugļošanu, kuras rezultātā  izveidojas šūna  zygote  ar 46 hromosomām. Šī šūna satur informāciju gan no tēva (24 hromosomas) gan mātes (24 hromosomas). Nākošā stadija ir šūnas dalīšanās un augšana. Pēc 14 dienām ir izveidojies cilvēka embrijs. Pēc 3 nedēļām sākas šūnu diferenciācija un cilvēka orgānu veidošanās. Shēmā parādīts kurā laikā veidojas konkrēts orgāns.



Redzams ka periodā no trešās līdz sestajai nedēļai (1000 stundas) veidojas svarīgākie orgāni: sirds, nervu sistēma, smadzenes.

Un tagad paskatīsimies kā bioloģiskie procesi atspoguļojas modē. 
Viens no tērpiem veltīts spermai.

Man šis tērps patīk. Bauda uz to skatīties.




Šeit attēlota apaugļotā šūna zygote. Šuna ir gatava dalīties. Process sācies. 





Šūnas dalīšanās  attēlota piespraudē. Liekas ka tas var traucēt. Bet mode jau prasa upurus.

Un šeit nervu sistēmas atspoguļojums. 
Pirms šī materiāla publicēšanas esmu saņēmis kritiku no mājinieku puses. Līdz ar to sevišķi neceru uz lielu lasītāju interesi. Man savukārt patīk neparastas idejas. Ja kādam no Jums arī liekas interesanti, nekautrējaties, ierakstīt komentāru.
Novēlu arī Jums izdomāt kaut ko neparastu.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Trīs dienas Latgalē. 2018.gada jūlijs.

Ir lapu daudz, bet sakne tikai viena un manējā ir Latgalē. Laikam tāpēc   ik pēc laika atkal un atkal mani velk apmeklēt senču dzimtās vietas. Šī velme sevišķi pieaug ar vecumu. Runājot Valda Krāslavieša vārdiem: Kur sākas debesis? Kur beidzās sili? – Viss nu ir sakusis sudraba mirgā... Kur zili zied ezeri, zili zied lini, sērst jāju atmiņu palsajā zirgā.   Saplānoju šovasar 3 dienu turneju pa Latgali. Piektdienas pusdienlaikā segloju savu karieti, sēdināju iekšā   radus un draugus un devāmies ceļā. Ceļš no Jūrmalas vijas gar gleznaino Daugavas kreiso krastu uz Jēkabpili.

Sicīlijas pavasara iespaidu kadri.

Darba pienākumi noveda mani tālajā Sicīlijā. Lidojums ar airbaltic uz Romu un ar Alitalia uz Palermo. Kartē iezīmēts ceļojuma rajons. Septiņas stundas un mēs jau Palermo lidostā. Esmu jau otro reizi Sicīlijā, bet nekad neesmu bijis rietumos, Palermo rajonā. Izrādījās, ka mūsu  nodarbības notiks nevis Palermo, bet gan 130 km attālajā pilsētā Trapani. Trapani galējais punkts salas rietumos. Viesnīca Tirreno atrodas okeāna krastā. Pirmajās uzturēšanās dienās laiks ir nomācies un vējains. Ja uzvelk trīs segas, tad var naktī gulēt pie vaļēja loga un klausīties viļņu šalkas. To tad es arī darīju. 

Mans rudens dārzs, dzejā un fotogrāfijās.

Sen neesmu ko prātīgu uzrakstijis.Blogu, līdzīgi kā draudzību, vajag kopt, citādi visi draugi aizmirsīs  ceļu uz to.Bloga skaitītājs rāda  3800 lapas apmeklējumu. Tas savukārt rāda, ka kādi paris simt draugu varētu būt. Tas uzliek pienākuma nastu. Nav nemaz  viegli veidot materiālus blogam. Traucē dabiskais slinkums  un attaisnošanās tam ir laika trūkums. Man ir ieceres aprakstīt vasaras kultūras pasākumus, kurus esmu apmeklējis. Ta jau redzēs, vai kas sanāks. Dabā jūtams rudens un rudens jūtams Ināras koptajā dārzā. Lielākā daļa puķu ir jau noziedējušas. Man patīk puķes fotgrāfēt.. Tāpēc sakrājies neliels foto materiāls par rudens dārza puķēm. To tad es šeit arī nodemonstrēšu. Lai nebūtu garlaicīgi, pievienošu dzeju, galvenokārt Haiku formā. Divas no tām ir manas. Pārējās sadzejojuši zolīdi haiku meistari.  Pīlādžoga ir īsta rudens oga.Spilgta,sarkana un rūgta. Mūsu pielādzis aug pie žoga ielas malā un viņa ogas krīt uz asvalta. Ziedonis ir veltijis dzejoli pielādzim, liekas ka tieš